Leden 2017

Muž se psem

15. ledna 2017 v 16:13 | Kiki.D |  Přečtené
Nedávno jsem dočetla českou klasiku...... A ráda bych se s vámi oni podělila MrkajícíAutor: Zdeněk Jirotka
Počet stran: 203

O autorovi:

Zdeněk Jirotka se narodil 7. ledna 1911 v Ostrava a zemřel 12. dubna 2003 v Praha. Byl český spisovatel a fejetonista, autor humoristických románů, povídek, soudniček a rozhlasových hříček.

O knize:

Muž jménem Václav Kavaňas je hlídačem majáku číslo 2. Po nešťastné lásce podepsal smlouvu o tom, že bude hlídačem majáku 20 let. Když už zbývá pouhých 6 měsíců služby. Začne rozhlasovat, že chytí zločince Jiřího Testona. Testo je podvodník (v akciich), nikomu se ho nepovedlo zatím chytit. Když se to dozví detektiv Valet jede si s Kavaňasem promluvit.Nakonec si vymnění role a Kavaňas odjíždí hledat Testona.

Můj názor:

Tato kniha je velmi humorná. Je to spíše parodie na detektivky, ale dlouho mě už žádná kniha takhle nepobavila a opravdu jsem ji přečetla během chvilinky. Příběh je chytlavý, vtipný a konec jsem opravdu nečekala. 5*/5* Určitě si ji přečtěte Smějící se

Papírová města

8. ledna 2017 v 12:18 | Kiki.D |  Přečtené
Sice na tuto knihu najdete spoustu renenzí, ale každý názor se hodí Mrkající

Autor:John Green
Počet stran: 285

O autorovi :

John Michael Green (* 24.srpna 1977 v Indianapolis) je americký spisovatel a vlogger. Žije se svou manželkou, synem a dcerou.

Anotace:

Margo byla odjakživa hádankou, ale nyní se stala záhadou. Jenže existují stopy. Quentin pochopí,že ty stopy jsou určené přímo jemu. Vyrazí po nesouvislé cestě, která se před ním otvírá. Výzva je to veliká, ale čím blíž se Quentin dostává k cíli, tím méně vidí dívku, o níž si myslel, že ji zná.

Děj mými slovy:

Když byl Quentin malý přestěhoval se vedle jejich domu rodina Margo Roth Spiegelmanová. Pro Quentina byla Margo zázrak (miloval ji). V dětství spolu našli mrtvolu. To bylo naposledy co se spolu bavili.Když už zbývá pár dní do konce ročníku, přestane Quentin věřit na svůj zázrak.Jenže netuší, že v tu noc příjde Margo k němu do pokoje a požádáho o spolupraci( s pomstou). Quentin s ní stráví celou noc, ale ráno už jí neuvidí, jelikož Margo opět uteče. Quentin jí vyrazí se svými přáteli hledat.(konec nechci spoilerovat i děj je pouze okrajově popsán)

Mé hodnocení:

Na tuhle knihu mám smíšený názor. Začátek mě moc nebavil, nedokázala jsem se do něj začíst. Autor některé situace až moc rozepisoval, což často bylo až nudné. Občas sem se i zasmála. Konec byl ovšem poutavější a čtivější. 4*/5* Když jsi ji přečtete nic tím nestratíte možná vás i velmi mile překvapí Smějící se