Březen 2017

Není přání jako přání

3. března 2017 v 21:00 | Kiki.D |  Nedočtené
O téhle knize nebudu psát recenzi, jelikož mě opravdu nebavila a ani jsem jí nedočetla. Příběh mi přišel o ničem a nezaujal mě ani styl psaní autorky. Tudíž pro mě tato autorka s jejími knihami úplně nebude. ZamračenýAle určitě někomu z vás by se líbit mohla a tak přikládám, alespoň anotaci knihy. ( román pro ženy)Usmívající se

Výsledek obrázku pro není přání jako prání
Autor: Alexandra Potter

Anotace:
Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.

Deníček moderního fotra

3. března 2017 v 20:59 | Kiki.D |  Přečtené

Pro dnešek tu máme knihu, která vás velmi pobaví.........Smějící se
Výsledek obrázku pro deníček moderního fotra
Autor: Dominik Landsman
Vydavatel: IKAR
Ilustrace: Michaela Slezáková
Rok vydání: 2014
Počet stran: 197

O autorovi:
Dominik Landsman napsal knihy z prostředí rodiče na mateřské dovolené, vše píše z vlastní zkušenosti. Má jedno dítě a ženu. Píše i svůj blog http://fotruv-denik.blog.cz/.

Anotace:
Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené?
Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného "chlápka" odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává "otcem na mateřské dovolené" a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.

O knize:
Kniha je psaná deníkovou formou a je souhrnem článků z autorova blogu. Autor zde popisuje narození a vychovávání (do jednoho roku) svého syna (v knize Čenka). Jelikož byl před narozením syna nezaměstnaný zůstává s Čeňkem na mateřské dovolené on. V knize píše, jak ,,správně'' pečovat o děti, a jak celé situace vnímají muži.

Můj názor:
Moc sem se u čtení pobavila. Bylo vidět, že ženy zvládají výchovu dětí lépe než muži (neříkám, že to muži nedokážou). Někde mi to ovšem přišlo zdlouhavé. Nesmím zapomenout zmínit i užasnou ilustraci.

Kdybyste si nebyli jisti, zda knihu koupit určitě mrkněte alespoň na autorův blog Mrkající 4*/5*