Deníček moderního fotra

3. března 2017 v 20:59 | Kiki.D |  Přečtené

Pro dnešek tu máme knihu, která vás velmi pobaví.........Smějící se
Výsledek obrázku pro deníček moderního fotra
Autor: Dominik Landsman
Vydavatel: IKAR
Ilustrace: Michaela Slezáková
Rok vydání: 2014
Počet stran: 197

O autorovi:
Dominik Landsman napsal knihy z prostředí rodiče na mateřské dovolené, vše píše z vlastní zkušenosti. Má jedno dítě a ženu. Píše i svůj blog http://fotruv-denik.blog.cz/.

Anotace:
Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené?
Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného "chlápka" odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává "otcem na mateřské dovolené" a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.

O knize:
Kniha je psaná deníkovou formou a je souhrnem článků z autorova blogu. Autor zde popisuje narození a vychovávání (do jednoho roku) svého syna (v knize Čenka). Jelikož byl před narozením syna nezaměstnaný zůstává s Čeňkem na mateřské dovolené on. V knize píše, jak ,,správně'' pečovat o děti, a jak celé situace vnímají muži.

Můj názor:
Moc sem se u čtení pobavila. Bylo vidět, že ženy zvládají výchovu dětí lépe než muži (neříkám, že to muži nedokážou). Někde mi to ovšem přišlo zdlouhavé. Nesmím zapomenout zmínit i užasnou ilustraci.

Kdybyste si nebyli jisti, zda knihu koupit určitě mrkněte alespoň na autorův blog Mrkající 4*/5*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kathleena Kathleena | Web | 16. června 2017 v 8:16 | Reagovat

Suprová knížka. :D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama